Verwijderd van Netflix

Verwijderde series, films en docu’s op Netflix

Iedere dag kunnen we melding maken van nieuwe films, series, documentaires en binnenkort ook spelshows op Netflix. Helaas worden er ook met enige regelmaat titels verwijderd. De streamingdienst koopt op diverse manieren de content aan. De Netflix Originals worden zelfstandig geproduceerd, waardoor deze uiteraard altijd in het aanbod zullen blijven staan. Voor grote kaskrakers is dat ook vaak het geval. Topseries als Suits, Dexter, Sherlock en Breaking Bad zullen niet zomaar uit het aanbod gaan verdwijnen. Dat is helaas wel het geval voor diverse films en sommige series.

Dit heeft in de meeste gevallen te maken met rechten. Netflix koopt de rechten in de meeste gevallen voor één, twee of vijf jaar in. Wanneer de einddatum nadert wordt er bekeken of het contract wordt verlengd door Netflix zelf. In sommige gevallen zal de verkopende partij besluiten om de rechten aan een andere partij te verkopen. Zo heeft Netflix deals lopen met onder meer Disney, CW en de BBC, waardoor er heel veel titels van deze makers online staan.

Een andere optie waarom aanbod wordt verwijderd op Netflix is het kijkgedrag. De streamingdienst monitort dagelijks het kijkgedrag van alle abonnees, wereldwijd en per land. Er zijn films die voor alle landen tegelijk worden aangekocht en daarnaast ook per land. Zo zijn er volop Nederlandstalige titels aanwezig, die alleen beschikbaar zijn in Nederland en België. Als uit het kijkgedrag blijkt dat films of series amper worden bekeken, zal er een kosten/baten plaatje worden gemaakt.

Netflix kondigt in het systeem niet altijd aan wanneer titels gaan verdwijnen. Daarom houden wij hier maandelijks het verwijderd aanbod voor jullie bij. Het zal tot op dat moment vooral om films gaan die wereldwijd zijn aangekocht.

Verwijderd overzicht maart 2017

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
The Company You KeepDrama20126.4Verwijderd
Arne Dahl (2 seizoenen)Thriller20117.1Verwijderd
Dicte (2 seizoenen)Drama20136.7Verwijderd
The BeachDrama20006.6Verwijderd
Chain ReactionActie19965.6Verwijderd
My Cousin VinnyKomedie19927.5Verwijderd
FuryActie20147.6Verwijderd
Think Like a Man TooKomedie20145.7Verwijderd
TuskHorror20145.4Verwijderd
John CarterAvontuur20126.6Verwijderd
RiddickActie20136.4Verwijderd
Kevin Hart: Let Me ExplainKomedie20136.7Verwijderd
De avonturen van KuifjeAnimatie20117.4Verwijderd
The TouristActie20106.0Verwijderd
You Don't Mess with the ZohanKomedie20085.5Verwijderd
Upside DownDrama20126.4Verwijderd
HannaActie20116.8Verwijderd
Het Monster van ParijsFamiliefilm20116.8Verwijderd
LabyrinthAvontuur19867.4Verwijderd
Mr. NobodyDrama20097.9Verwijderd
The MissingThriller20036.5Verwijderd
PodiumKomedie20046.5Verwijderd
Inside OutFamiliefilm20158.3Verwijderd
UnbrokenDrama20147.2Verwijderd
Brother Bear 2Familiefilm20066.2Verwijderd
MiracleDrama20047.5Verwijderd
The ShiningHorror19808.5Verwijderd
Fool's GoldActie20085.822-3-2017
A Clockwork OrangeDrama19718.424-3-2017
Boss (2 seizoenen)Drama20128.131-3-2017
Nashville (2 seizoenen)Drama20147.731-3-2017
Dead Like Me (2 seizoenen)Komedie20048.231-3-2017
Weeds (8 seizoenen)Komedie2012831-3-2017
Top of the Lake (1 seizoen)Drama20137.68-4-2017
Camilla Läckberg's Fjällbacka Murders (1 seizoen)Crime20135.78-4-2017
Wallander BBC (3 seizoenen)Drama20087.912-4-2017
Resistance (1 seizoen)Drama20147.115-4-2017

Verwijderd overzicht februari 2016

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'HooleFamiliefilm20107.0Verwijderd
The Maltese FalconDrama19418.2Verwijderd
The Polar ExpressFamiliefilm20046.6Verwijderd
Final Destination 3Horror20065.8Verwijderd
The DirectorDocu20136.6Verwijderd
Man on a LedgeActie20126.6Verwijderd
Back to the FutureSci-Fi19858.5Verwijderd
DoomActie20055.2Verwijderd
Gore Vidal: The United States of AmnesiaDocu20137.9Verwijderd
Supermensch: The Legend of Shep GordonDocu20137.1Verwijderd
Coraline en de geheime deurKinderfilm20087.7Verwijderd
The Pink Panther 2Komedie20095.5Verwijderd
Finding HomeDocu20148.9Verwijderd
The Mentalist (7 seizoenen)Thriller20138.1Verwijderd
Toy Story 2Familiefilm19997.9Verwijderd
Project T - TomorrowlandAvontuur20156.5Verwijderd
The EdgeActie19976.99-2-2017
HostageActie20056.69-2-2017
MASHKomedie19707.69-2-2017
LassieFamiliefilm20056.79-2-2017
The Tall ManHorror20126.09-2-2017
The RunawaysDrama20106.69-2-2017
The RecruitActie20036.310-2-2017
The Santa Clause 2Komedie20025.512-2-2017
Lord of the Rings: Return of the KingFantasy20038.912-2-2017
One Magic ChristmasFamiliefilm19856.712-2-2017
Santa Paws 2: The Santa PupsFamiliefilm20125.212-2-2017
The Santa Clause 3: The Escape ClauseFamiliefilm20064.712-2-2017
Mickey's Kerstmagie: Ingesneeuwd in Mickey's ClubFamiliefilm20016.712-2-2017
Santa BuddiesFamiliefilm20094.912-2-2017
I'll Be Home For ChristmasFamiliefilm19985.412-2-2017
The Muppet Christmas CarolFamiliefilm19927.712-2-2017
Santa ClauseFamiliefilm19946.412-2-2017
A Christmas CarolFamiliefilm20096.812-2-2017
Revolution (2 seizoenen)Thriller20136.728-2-2017
Krijg je onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?