Verwijderd van Netflix

Verwijderde series, films en docu’s op Netflix

Iedere dag kunnen we melding maken van nieuwe films, series, documentaires en binnenkort ook spelshows op Netflix. Helaas worden er ook met enige regelmaat titels verwijderd. De streamingdienst koopt op diverse manieren de content aan. De Netflix Originals worden zelfstandig geproduceerd, waardoor deze uiteraard altijd in het aanbod zullen blijven staan. Voor grote kaskrakers is dat ook vaak het geval. Topseries als Suits, Dexter, Sherlock en Breaking Bad zullen niet zomaar uit het aanbod gaan verdwijnen. Dat is helaas wel het geval voor diverse films en sommige series.

Dit heeft in de meeste gevallen te maken met rechten. Netflix koopt de rechten in de meeste gevallen voor één, twee of vijf jaar in. Wanneer de einddatum nadert wordt er bekeken of het contract wordt verlengd door Netflix zelf. In sommige gevallen zal de verkopende partij besluiten om de rechten aan een andere partij te verkopen. Zo heeft Netflix deals lopen met onder meer Disney, CW en de BBC, waardoor er heel veel titels van deze makers online staan.

Een andere optie waarom aanbod wordt verwijderd op Netflix is het kijkgedrag. De streamingdienst monitort dagelijks het kijkgedrag van alle abonnees, wereldwijd en per land. Er zijn films die voor alle landen tegelijk worden aangekocht en daarnaast ook per land. Zo zijn er volop Nederlandstalige titels aanwezig, die alleen beschikbaar zijn in Nederland en België. Als uit het kijkgedrag blijkt dat films of series amper worden bekeken, zal er een kosten/baten plaatje worden gemaakt.

Netflix kondigt in het systeem niet altijd aan wanneer titels gaan verdwijnen. Daarom houden wij hier maandelijks het verwijderd aanbod voor jullie bij. Het zal tot op dat moment vooral om films gaan die wereldwijd zijn aangekocht.

Verwijderd overzicht april 2017

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Shanghai KnightsActie20036.26-4-2017
Top of the Lake (1 seizoen)Drama20137.68-4-2017
Fjällbacka Murders (1 seizoen)Crime20135.78-4-2017
Finding Mercy 2Drana20137.79-4-2017
Flower GirlKomedie20095.99-4-2017
Forgetting JuneDrama20136.59-4-2017
Finding MercyDrama20126.29-4-2017
Matters ArisingDrama2014-9-4-2017
Fifty Shades of GreyDrama20154.19-4-2017
Atlantis: Milo's AvontuurFamilie20035.010-4-2017
No Good DeedThriller20145.610-4-2017
Wallander BBC (3 seizoenen)Drama20087.912-4-2017
Resistance (1 seizoen)Drama20147.115-4-2017
Zack and Quack (1 seizoen)Kinderserie20147.51-5-2017
Totally Spies! (1 seizoen)Kinderserie20016.71-5-2017

Verwijderd overzicht maart 2017

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
The Company You KeepDrama20126.4Verwijderd
Arne Dahl (2 seizoenen)Thriller20117.1Verwijderd
Dicte (2 seizoenen)Drama20136.7Verwijderd
The BeachDrama20006.6Verwijderd
Chain ReactionActie19965.6Verwijderd
My Cousin VinnyKomedie19927.5Verwijderd
FuryActie20147.6Verwijderd
Think Like a Man TooKomedie20145.7Verwijderd
TuskHorror20145.4Verwijderd
John CarterAvontuur20126.6Verwijderd
RiddickActie20136.4Verwijderd
Kevin Hart: Let Me ExplainKomedie20136.7Verwijderd
De avonturen van KuifjeAnimatie20117.4Verwijderd
The TouristActie20106.0Verwijderd
You Don't Mess with the ZohanKomedie20085.5Verwijderd
Upside DownDrama20126.4Verwijderd
HannaActie20116.8Verwijderd
Het Monster van ParijsFamiliefilm20116.8Verwijderd
LabyrinthAvontuur19867.4Verwijderd
Mr. NobodyDrama20097.9Verwijderd
The MissingThriller20036.5Verwijderd
PodiumKomedie20046.5Verwijderd
Inside OutFamiliefilm20158.3Verwijderd
UnbrokenDrama20147.2Verwijderd
Brother Bear 2Familiefilm20066.2Verwijderd
MiracleDrama20047.5Verwijderd
The ShiningHorror19808.5Verwijderd
Fool's GoldActie20085.822-3-2017
A Clockwork OrangeDrama19718.424-3-2017
Boss (2 seizoenen)Drama20128.131-3-2017
Nashville (2 seizoenen)Drama20147.731-3-2017
Dead Like Me (2 seizoenen)Komedie20048.231-3-2017
Weeds (8 seizoenen)Komedie2012831-3-2017
Top of the Lake (1 seizoen)Drama20137.68-4-2017
Camilla Läckberg's Fjällbacka Murders (1 seizoen)Crime20135.78-4-2017
Wallander BBC (3 seizoenen)Drama20087.912-4-2017
Resistance (1 seizoen)Drama20147.115-4-2017
Krijg je onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?