Verwijderd van Netflix

Verwijderde series, films en docu’s op Netflix

Iedere dag kunnen we melding maken van nieuwe films, series, documentaires en binnenkort ook spelshows op Netflix. Helaas worden er ook met enige regelmaat titels verwijderd. De streamingdienst koopt op diverse manieren de content aan. De Netflix Originals worden zelfstandig geproduceerd, waardoor deze uiteraard altijd in het aanbod zullen blijven staan. Voor grote kaskrakers is dat ook vaak het geval. Topseries als Suits, Dexter, Sherlock en Breaking Bad zullen niet zomaar uit het aanbod gaan verdwijnen. Dat is helaas wel het geval voor diverse films en sommige series.

Dit heeft in de meeste gevallen te maken met rechten. Netflix koopt de rechten in de meeste gevallen voor één, twee of vijf jaar in. Wanneer de einddatum nadert wordt er bekeken of het contract wordt verlengd door Netflix zelf. In sommige gevallen zal de verkopende partij besluiten om de rechten aan een andere partij te verkopen. Zo heeft Netflix deals lopen met onder meer Disney, CW en de BBC, waardoor er heel veel titels van deze makers online staan.

Een andere optie waarom aanbod wordt verwijderd op Netflix is het kijkgedrag. De streamingdienst monitort dagelijks het kijkgedrag van alle abonnees, wereldwijd en per land. Er zijn films die voor alle landen tegelijk worden aangekocht en daarnaast ook per land. Zo zijn er volop Nederlandstalige titels aanwezig, die alleen beschikbaar zijn in Nederland en België. Als uit het kijkgedrag blijkt dat films of series amper worden bekeken, zal er een kosten/baten plaatje worden gemaakt.

Netflix kondigt in het systeem niet altijd aan wanneer titels gaan verdwijnen. Daarom houden wij hier maandelijks het verwijderd aanbod voor jullie bij. Het zal tot op dat moment vooral om films gaan die wereldwijd zijn aangekocht.

Verwijderd overzicht mei 2017

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Mijn Vriend BernardKinderfilm20124.5Verwijderd
Bambi IIFamiliefilm20066.1Verwijderd
PopeyeFamiliefilm19805.1Verwijderd
13 Going On 30Komedie20046.1Verwijderd
Dr. StrangeloveKomedie19648.5Verwijderd
Zathura: A Space AdventureActie20056.1Verwijderd
Dr. Seuss’ The LoraxKomedie20126.5Verwijderd
Men of HonorDrama20007.2Verwijderd
The Object of My AffectionKomedie19986.0Verwijderd
Eddie Murphy: DeliriousCabaret19838.2Verwijderd
10 Rules for Sleeping AroundKomedie20133.7Verwijderd
The Last ElvisDrama20127.0Verwijderd
Good Day For ItThriller20115.6Verwijderd
Formosa BetrayedThriller20096.2Verwijderd
The HeistKomedie20096.1Verwijderd
Masters of Horror (1 seizoen)Horror20077.6Verwijderd
Heavy PettingKomedie20074.5Verwijderd
A Stranger in ParadiseThriller20134.6Verwijderd
VictimActie20114.9Verwijderd
American VirginsKomedie20122.7Verwijderd
The WomanHorror20116.1Verwijderd
CrawlspaceSci-Fi20124.8Verwijderd
DeadlineDrama20124.8Verwijderd
The Boy Next DoorThriller20154.6Verwijderd
Totally Spies! (1 seizoen)Kinderserie20016.7Verwijderd
Zack and Quack (1 seizoen)Kinderserie20147.5Verwijderd
Just Go With ItRomance20116.4Verwijderd
Ice Sculpture ChristmasKomedie20156.8Verwijderd
The Skeleton TwinsDrama20146.8Verwijderd
Home Sweet HellKomedie20155.4Verwijderd
A Mother’s InstinctThriller20155.3Verwijderd
Zorro, the AvengerActie19596.6Verwijderd
Remember the TitansFamiliefilm20007.8Verwijderd
Big Hero 6Familiefilm20127.9Verwijderd
ShortsFamiliefilm20094.9Verwijderd
Sucker PunchFantasy20116.1Verwijderd
Ocean’s TwelveActie20046.5Verwijderd
Ocean’s ThirteenActie20076.9Verwijderd
War HorseDrama20117.2Verwijderd
TroyAvontuur20047.2Verwijderd
A Christmas DetourKomedie20156.2Verwijderd
Ocean’s ElevenActie20017.8Verwijderd
300Actie20077.7Verwijderd
Brave Miss WorldDocu20137.2Verwijderd
Trailer Park Boys: Don’t Legalize ItKomedie2014Verwijderd
The MuppetsKomedie20117.1Verwijderd
The Country BearsFamiliefilm20024.0Verwijderd
Jochem Myjer: AdéhadéCabaret2004Verwijderd
Javier Guzman – OorverdovendCabaret2013Verwijderd
Jochem Myjer: Yeeehaa!Cabaret2007Verwijderd
Javier Guzman: Ton ZuurCabaret2007Verwijderd
Roué Verveer: Voorwaardelijk VrijCabaret2010Verwijderd
Half of a Yellow SunDrama20136.1Verwijderd
DealerThriller20146.2Verwijderd
Roué Verveer: M.A.W.Cabaret2008Verwijderd
Javier Guzman: DeliriumCabaret20098.5Verwijderd
Jochem Myjer: De Rust ZelveCabaret20107.9Verwijderd
Jochem Myjer – Even Geduld Aub!Cabaret2016Verwijderd
Henk Rijckaert: Het ExperimentCabaret2012Verwijderd
Thomas Smith: Will Set You FreeCabaret2011Verwijderd
Guga Baúl: MaestroloogCabaret2014Verwijderd
Alex Agnew: More Human Than HumanCabaret2010Verwijderd
Paul de Leeuw: Ik ben RustigCabaret2014Verwijderd
Veerle Malschaert: Soldier of LoveCabaret2014Verwijderd
Preuteleute: Un-butt-pluggedCabaret2014Verwijderd
Arnout Van den Bossche: De RelatiefluisteraarCabaret2014Verwijderd
Bas Birker – Op WegCabaret2014Verwijderd
Walking with DinosaursFamilie20135.2Verwijderd
In the Heat of the NightThriller19678.0Verwijderd
Bros Before HosKomedie20136.4Verwijderd
Vampire Academy Blood SistersActie20145.6Verwijderd
The Beginning of Life: The SeriesDocu20167.6Verwijderd
Teenage Mutant Ninja TurtlesActie20076.7Verwijderd
The Jungle BookFamiliefilm19677.6Verwijderd

Verwijderd overzicht april 2017

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Shanghai KnightsActie20036.26-4-2017
Top of the Lake (1 seizoen)Drama20137.68-4-2017
Fjällbacka Murders (1 seizoen)Crime20135.78-4-2017
Finding Mercy 2Drana20137.79-4-2017
Flower GirlKomedie20095.99-4-2017
Forgetting JuneDrama20136.59-4-2017
Finding MercyDrama20126.29-4-2017
Matters ArisingDrama2014-9-4-2017
Fifty Shades of GreyDrama20154.19-4-2017
Atlantis: Milo's AvontuurFamilie20035.010-4-2017
No Good DeedThriller20145.610-4-2017
Wallander BBC (3 seizoenen)Drama20087.912-4-2017
Resistance (1 seizoen)Drama20147.115-4-2017
Zack and Quack (1 seizoen)Kinderserie20147.51-5-2017
Totally Spies! (1 seizoen)Kinderserie20016.71-5-2017
Krijg je onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?