Verwijderd van Netflix

Verwijderde series, films en docu’s op Netflix

Iedere dag kunnen we melding maken van nieuwe films, series, documentaires en binnenkort ook spelshows op Netflix. Helaas worden er ook met enige regelmaat titels verwijderd. De streamingdienst koopt op diverse manieren de content aan. De Netflix Originals worden zelfstandig geproduceerd, waardoor deze uiteraard altijd in het aanbod zullen blijven staan. Voor grote kaskrakers is dat ook vaak het geval. Topseries als Suits, Dexter, Sherlock en Breaking Bad zullen niet zomaar uit het aanbod gaan verdwijnen. Dat is helaas wel het geval voor diverse films en sommige series.

Dit heeft in de meeste gevallen te maken met rechten. Netflix koopt de rechten in de meeste gevallen voor één, twee of vijf jaar in. Wanneer de einddatum nadert wordt er bekeken of het contract wordt verlengd door Netflix zelf. In sommige gevallen zal de verkopende partij besluiten om de rechten aan een andere partij te verkopen. Zo heeft Netflix deals lopen met onder meer Disney, CW en de BBC, waardoor er heel veel titels van deze makers online staan.

Een andere optie waarom aanbod wordt verwijderd op Netflix is het kijkgedrag. De streamingdienst monitort dagelijks het kijkgedrag van alle abonnees, wereldwijd en per land. Er zijn films die voor alle landen tegelijk worden aangekocht en daarnaast ook per land. Zo zijn er volop Nederlandstalige titels aanwezig, die alleen beschikbaar zijn in Nederland en België. Als uit het kijkgedrag blijkt dat films of series amper worden bekeken, zal er een kosten/baten plaatje worden gemaakt.

Netflix kondigt in het systeem niet altijd aan wanneer titels gaan verdwijnen. Daarom houden wij hier maandelijks het verwijderd aanbod voor jullie bij. Het zal tot op dat moment vooral om films gaan die wereldwijd zijn aangekocht.

Verwijderd overzicht februari 2017

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'HooleFamiliefilm20107.0Verwijderd
The Maltese FalconDrama19418.2Verwijderd
The Polar ExpressFamiliefilm20046.6Verwijderd
Final Destination 3Horror20065.8Verwijderd
The DirectorDocu20136.6Verwijderd
Man on a LedgeActie20126.6Verwijderd
Back to the FutureSci-Fi19858.5Verwijderd
DoomActie20055.2Verwijderd
Gore Vidal: The United States of AmnesiaDocu20137.9Verwijderd
Supermensch: The Legend of Shep GordonDocu20137.1Verwijderd
Coraline en de geheime deurKinderfilm20087.7Verwijderd
The Pink Panther 2Komedie20095.5Verwijderd
Finding HomeDocu20148.9Verwijderd
The Mentalist (7 seizoenen)Thriller20138.1Verwijderd
Toy Story 2Familiefilm19997.9Verwijderd
Project T - TomorrowlandAvontuur20156.5Verwijderd
The EdgeActie19976.99-2-2017
HostageActie20056.69-2-2017
MASHKomedie19707.69-2-2017
LassieFamiliefilm20056.79-2-2017
The Tall ManHorror20126.09-2-2017
The RunawaysDrama20106.69-2-2017
The RecruitActie20036.310-2-2017
The Santa Clause 2Komedie20025.512-2-2017
Lord of the Rings: Return of the KingFantasy20038.912-2-2017
One Magic ChristmasFamiliefilm19856.712-2-2017
Santa Paws 2: The Santa PupsFamiliefilm20125.212-2-2017
The Santa Clause 3: The Escape ClauseFamiliefilm20064.712-2-2017
Mickey's Kerstmagie: Ingesneeuwd in Mickey's ClubFamiliefilm20016.712-2-2017
Santa BuddiesFamiliefilm20094.912-2-2017
I'll Be Home For ChristmasFamiliefilm19985.412-2-2017
The Muppet Christmas CarolFamiliefilm19927.712-2-2017
Santa ClauseFamiliefilm19946.412-2-2017
A Christmas CarolFamiliefilm20096.812-2-2017
Revolution (2 seizoenen)Thriller20136.728-2-2017

Verwijderd overzicht januari 2016

TitelGenreJaarIMDbVerwijderd?
The Following (3 seizoenen)Thriller20147.6Verwijderd
The Tudors (4 seizoenen)Drama20108.2Verwijderd
UpFamiliefilm20098.3Verwijderd
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'HooleFamiliefilm20107.026-01-2017
Due DateKomedie20106.626-01-2017
The Maltese FalconDrama19418.226-01-2017
Life as we Know ItKomedie20106.627-01-2017
The ShiningHorror19808.527-01-2017
The Polar ExpressFamiliefilm20046.627-01-2017
Final Destination 3Horror20065.827-01-2017
The Mentalist (7 seizoenen)Thriller20138.103-02-2017
Krijg je onze nieuwsbrief al?
Het laatste nieuws en het nieuwste aanbod van Netflix iedere week in je mailbox?